Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Ziyareti (Mart 2016)
Mart 17, 2016
Enerji İşleri Genel Müdürlüğü Ziyareti (Mart 2016)
Mart 7, 2016
Tümünü göster

MTA Ziyareti (Mart 2016)

TESPAM Başkanı Oğuzhan AKYENER, Genel Sekreter Ali MARAŞLI ve İdari İşler koordinatörümüz Muhammed Fatih AYYILDIZ beyden oluşan heyetimiz; Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA)’ne bir ziyareti gerçekleştirmişlerdir. Bu kapsamda MTA Genel Müdürü Yusuf Ziya COŞAR beyi makamında ziyaret etmişlerdir. Ziyarete Genel Müdür Yardımcısı Kerim Tuncer SARIKAVAK bey de eşlik etmiştir.

TESPAM Başkanı Oğuzhan AKYENER; derneğimiz hakkında bilgilendirmeler yapmış, Türkiye’nin enerji stratejileri ve politikaları hakkında fikir paylaşımında bulunmuşlardır. Öte yandan TESPAM olarak; gerek Enerji Network gerekse bünyesinde barındırdığı çalışma grupları ile ülkemizin enerji politikaları ve stratejileri hakkındaki görüşlerimizin yeri geldiğinde kamuoyu ve devletin ilgili kurumları ile paylaşılacağı ifade edilmiştir. 1 yıl öncesinde MTA’yı ziyaret ettiklerinin altını çizen Oğuzhan AKYENER; bir yıl boyunca TESPAM’ın yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi vererek, yakın zamanda kamuoyuna sunmuş olduğumuz Energy Policy Turkey dergimizin bir sayısını da Sn. Genel Müdüre takdim etmiştir.

MTA Genel Müdürü Sn. COŞAR ziyaretten duyduğu memnuyeti dile getirmiş ve TESPAM ile ortak çalışmalar noktasında çalışma gruplarında destek vereceğini ifade etmişti

Bir Cevap Yazın