2.ULUSLARARASI TÜRK ENERJİ BİRLİĞİ AÇILIŞ OTURUMU
Mart 27, 2022
RUSYA’NIN ASYA PASİFİK BÖLGESİNE YÖNELİK YENİ GAZ TİCARETİ HEDEFLERİ (ONLINE PANEL)
Mayıs 18, 2022

2.Uluslararası Türk Enerji Birliği Kongresi Tam Metin Bildiri Kitabı Duyurusu

 

İlki TESPAM’ın öncülüğü ve Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin ortaklığıyla, 29 – 31 Mart 2021 tarihleri arasında başarıyla gerçekleştirilen “TÜRK ENERJİ BİRLİĞİ KONGRESİ” nin ikincisi 28 – 30 Mart 2022 tarihleri arasında TESPAM ve TDPV (Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı) tarafından düzenlenmiştir.

Türk Enerji Birliği Kongresi kapsamında akademik, teknik, teknolojik, ekonomik, finansal, hukuki, lojistik, siyasi, politik, güvenlik, sosyal gibi bütün farklı perspektiflerden Türk dünyasında enerjinin dünü, bugünü ve geleceği ele alınmıştır.

Kongre kapsamında yapılan konuşmalar ve sunumlar hem canlı yayınlanmıştır hem de bu kayıtlara online olarak tekrar erişebilmek mümkündür. Bununla birlikte seçilmiş bildirilerden oluşan bir Tam Metin Bildiriler Kitabı yayımlanması planlanmaktadır.

Sayın Prof. Dr. Levent Kenar, Prof. Dr. Mustafa İlbaş editörlüğünde Reyyan Gündoğdu’nun yardımcı editörlüğünde hazırlanacak bildiri kitabında yer alabilmesi için tam metin bildirinin 30 Haziran 2022 tarihine kadar info@tespam.org mail adresine word (.doc/.docx) olarak gönderilmesi gerekmektedir.

Bildirilerin yazı karakterinin Times New Roman olmasına ve yazı büyüklüğünün 12 punto olmasına dikkat edilmelidir. Tam metin bildirinin organizasyonunda ve referans gösterilmesinde genel akademik temayüllerin dikkate alınması gerekmekle birlikte, özel bir sınırlandırma yoktur. Tabloların ve şekillerin adlandırılması, anlaşılabilir ve çözünürlüğü iyi olması gerekmektedir.

Gönderilen tam metin bildiriler incelendikten sonra yazardan hem metnin içeriğiyle ilgili hem de yazım kurallarıyla ilgili değişiklikler talep edilebilecektir. Bu değişiklikler yazar tarafından gerçekleştirdikten sonra tam metin bildirinin basılması söz konusu olacaktır.

Kongre kapsamındaki konu başlıkları görselde belirtilmiştir.

Bir cevap yazın