Baran Can Yücel
Temmuz 23, 2019
Elif Küçükkaya
Ağustos 5, 2019

Dr. Hasan Bardakçı – Hazar Coğrafyası Uzmanı

Dr. HASAN BARDAKÇI

Harran Üniversitesi, Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Bölümü, Dr. Öğretim Üyesi

 

1987 yılında Batman’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Batman’da tamamladı.

2004-2009 yılları arasında Bakü’de kalmış. Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Türk Dünyası İşletme Fakültesinden lisans düzeyinde üniversite eğitimi almıştır. Lisans eğitimden “2008 Küresel Finansal Krizinin Önlenmesine Yönelik Tedbirler” adlı bitirme tezini yazması ile mezun olmuştur.

2011-2014 yılları arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uluslararası Ticaret yüksek lisans programını bitirmiş,” Uluslararası Pazarlamada Kültürel Unsurların Önemi Ve Azerbaycan Araştırması” adlı yüksek lisans tezi ile master düzeyinden mezun olmuştur.

2014 yılında Dicle Üniversitesinde “İktisat” ve İstanbul Ticaret Üniversitesinde “Uluslararası Ticaret” doktora programına başlamış. Çift doktora programına devam etmiş. 2019 yılında “Büyük Ölçekli İşletmelerde Öz Yetenek Oluşturma Stratejisi Olarak İnovasyonun Önemi: Bist 500 Şirketleri Üzerinde Bir Araştırma” adlı doktora tezi ile İstanbul Ticaret Üniversitesi “Uluslararası Ticaret” doktora programından mezun olmuş ve Doktor Unvanı almaya hak kazanmıştır.

Bardakçı özel sektörde birçok farklı alanda faaliyet göstermiş, tesis işletmeciliği, organizasyon yöneticiliği ve fon yöneticiliği yapmıştır. 2019 yılının temmuz Ayından itibaren ise Harran Üniversitesi, Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesinde “Uluslararası Ticaret ve Lojistik” bölümünde Dr. Öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamış ve halen devam etmektedir.

Bardakçı’nın “Kültür Ve Ticaret” adı altında 2012 yılında yayınlanmış bir kitabı ve birçok akademik ve kültürel dergide yayınlanmış makale ve yazıları bulunmaktadır. Bardakçı ayrıca TRT6’da yayınlanan “Ew Dem Bori”(o devirler geçti) adlı belgesel programının senaryo yazarlığını yapmıştır. Bazı toplumsal projelerde yer almış birçok farklı sosyal projede koordinatör olarak faaliyet göstermiştir. Bardakçı, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, Kültürel Çalışmalar, Türkiye Enerji Politikaları, Uluslararası Pazarlama ve Siyaset Bilimi ile ilişkili çalışmalar yapmakta Rusça, Azerice, İngilizce ve kürtçe bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Bir cevap yazın