Güney Kıbrıs’a Aziz (Saint) Tokadı
Eylül 13, 2017
Kürtlere Rus Desteği
Eylül 21, 2017

Arakan Katliamı!

Oğuzhan AKYENER

TESPAM Başkanı

Myanmar, diğer adı ile Burma’nın Arakan vilayetinde yaşayan Rohingyalılar olarak da adlandırılan Müslümanlar onlarca yıldır mevcut siyasi irade destekli budist grupların saldırılarına ve tecavüzlerine maruz kalmaktadır. Özellikle son dönemde iyice şiddetlenen ve yeniden etnik temizlik izlenimi veren saldırılar, uluslararası kamuoyunun da dikkatini çekmeye başlamıştır. Müslüman ülkelerin liderliği emanetini yeniden omuzlamaya niyetlenen Türkiye’de ise Arakan’da sürdürülen zulüm ciddi yankı bulmuştur. Bunun akabinde, daha önceki süreçlerde de olduğu gibi
Arakan’dan Bangladeş’e göç eden sığınmacılara yardımlar ulaştırılmış ve konu birçok uluslararası ortamda gündeme getirilmiştir.

Makalenin PDF versiyonu için tıklayınız
Oğuzhan AKYENER
Oğuzhan AKYENER
Oğuzhan AKYENER (Balıkesir), ODTÜ, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü mezunu olan Oğuzhan AKYENER, 2006 yılı mezuniyetinden bu yana enerji ile alakalı bazı kurumlarda birçok yurt içi ve yurt dışı görevlerde bulunmuş ve yöneticilik yapmıştır. Bunların yanı sıra, Avrupa Birliği, Türkiye, Rusya, İran, Irak, Ortadoğu, Asya ve Kafkas enerji politikaları üzerine uluslararası arenada ses getiren çalışmalara imza atmıştır. Farklı konularda yazmış olduğu 3 adet kitabı bulunan Akyener, halen Türkiye Enerji Stratejileri ve Politikaları Araştırma Merkezi (TESPAM) başkanlık görevini sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: