Rumlar Ateşle Oynuyor!
Mayıs 30, 2019
Elazığ Depremi
Ocak 26, 2020

Buğra KENAR – İş Geliştirme Koordinatörü

Adı Soyadı: Buğra KENAR

Doğum Tarihi: 26/10/1979

Mesleği: Çevre Mühendisi / MBA

ÖZGEÇMİŞ

Balıkesir’in Gönen ilçesinde 1979 yılında doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi aynı ilçede tamamlayarak 1997 yılında Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümüne başladım. 1997-1998 eğitim yılında İngilizce Hazırlık programı eğitimi aldım ve başarıyla bitirdim.

2001 Kasım- 2002 Eylül Temmuz döneminde üniversite eğitimimin yanında Sakarya Üniversitesi’nde Stajyer öğrenci olarak görev yaptım. Stajyer öğrencilik dönemimde Sakarya Üniversitesi’ni temsil ederek Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışarak Adapazarı, Düzce, Bolu ve Kocaeli çevresinde irili ufaklı birçok fabrikaya deşarj ruhsatı, emüsyon izni verip çeşitli danışmanlıklarda bulundum. 2002 Haziran ayında mezun olup İngilizce destekli Çevre Mühendisliği diploması almaya hak kazandım. 2002 Eylül ayında kendime sunulan Sakarya Üniversitesi akademisyen olma fırsatını geri çevirip Envirotek Arıtma Teknolojileri’nde göreve başladım. 2003 Mart ayında Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme yüksek lisans eğitimine başlayıp 2005 Haziran ayında mezun oldum. 2006 yılında askerlik hizmetimi tamamladıktan sonra Envirotek Arıtma Teknolojileri firmasında tekrar işe başladım ve Danışmanlık Hizmetleri Müdürlüğü ve Koordinatörlük görevlerini üstlendim. 2007 Temmuz ayında ayrılarak BDK Arıtma Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti.’ ni kurdum. Şu anda anahtar teslim olarak atıksu arıtma tesisleri yapımı, danışmanlık ve revizyon işleri konusunda faaliyet gösteren hissedarı olduğum firmamda genel müdür olarak çalışmaktayım.

BDK Arıtma bünyesinde ülkemizde olduğu kadar Rusya, Azerbaycan, Libya, Suriye, Arabistan, Abhazya, Kırım, Romanya, Türkmenistan gibi ülkelerde yüzden fazla referansa imza attım.  Arıtma sektörü dışında da enerji projeleri konusunda uzun yıllardan beri çalışmalar yaptım. Türkiye’de özellikle biyokütle konusunda faaliyet aşamasında olan birçok projede koordinatörlük görevi üstlenmekte ve bazı mühendislik işleri tarafımca yapılmaktadır.

Evli ve bir çocuk sahibiyim.

 

 

              

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın