Enerji Okumaları Eğitimi Sınav Sonucu
Mart 23, 2021
PANEL: DOĞU AKDENİZ’DE DEĞİŞEN DENGELER
Mart 23, 2021

Enerji Okumaları Eğitimine Öğrencilerden Gelen Yorumlar

TESPAM’ın düzenlediği Enerji Okumaları Eğitimi sonrasında yapılan isimsiz değerlendirme anketinde öğrencilerden gelen yorumlar…

Eğitimle ilgili genel bir yorum, görüş, öneri veya değerlendirmeniz var mı?
Katılımcılara ek görevler verilerek eğitimin daha katkılı olması sağlanmalı. Haricinde oldukça bilgilendirici oldu.
Çok güzeldi ve tek disiplinine odaklanan eğitimleri heyecanla bekliyorum.
Çok iyi
Emeği geçen herkese teşekkürler. Eğitimlerin devamını dilerim.
Genel olarak eğitim çok iyiydi. Süresi çok yeterliydi. Birkaç dersi hocamızın durumlarından dolayı yapamadık ancak zaten fasikül çok yeterliydi. Birçok yeni bilgi edindim ve hepsini kullanacağımdan eminim.
Ben açıkçası çok faydalı ve eğitici buldum eğitimi. Umarım devamı gelir ve farklı eğitimlerde olur enerji anlamında. Her şey için müteşekkirim. Çok sağ olun, sizin gibi değerli hocalar iyi ki varlar.
İstatistiksel veriler, görsel örnekler daha fazla kullanılabilir. Hocamıza teşekkür eder çalışmalarınızın devamını dilerim.
Eğitimin içeriği ve katkısı başarılıydı. Umarım bu şekilde daha fazla faydalanabileceğimiz yeni fırsatlar sunulur.
Eğitimde genel olarak katılımcıların görüşleriyle ağırlıklı olarak ilerleyen bir süreç vardı. Bunun yerine konunun işinin ehli tarafından bir miktar daha açıldıktan sonra katılımlarla derse devam edilmesi daha uygun olur diye düşünüyorum. Hocamızın bilgi birikimi ve nazik tavrı gerçekten çok güzeldi. Hocamıza ve TESPAM’a teşekkür ediyor bu gibi eğitimlerin devamının gelmesi için sabırsızlanıyorum.
Eğitimler ve konular gayet ilgi çekiciydi ayrıca güncel konularla alakalı yapılan canlı yayınlar inanılmaz güzel umarım daha çok bu tarz eğitim programlarına katılma sansımız olur.
Her şey için teşekkürler. İyi bir eğitimdi benim açımdan. Amma dersler daha derin işlense, tabii ki bunun için zaman çok olmalı misal 1 saat olsaydı daha güzel olurdu. Yine de çok şey öğrendim bir daha teşekkürler.
Konular genel kapsamlı olduğu için 90 dakikalık süre çoğu zaman yetersizdi. Ancak eğitim ve eğitmen kalitesi yüksekti. Çok teşekkürler
Çok güzeldi ve tek disiplinine odaklanan eğitimleri heyecanla bekliyorum.
Eğitim benim için eğlenceli geçti faydalı bilgiler elde ettiğimi düşünüyorum her şey için teşekkürler.
Merhaba. Öncelikle böyle bir eğitim organize ettiği için sayın Oğuzhan Akyener, Neşat Gündoğdu ve tüm ekibe teşekkür ederim. Dersler çok iyi organize edilmiş ve kapsamlı bilgiler verilmiştir. Sayın Şahin hocamızın çok iyi eğitim sunduğu ve sorularımız olduğunda net açıklamalar yaptığı için teşekkür ederim.
Temel olması açısından oldukça önemli bir eğitimdi. Zaman zaman enerji konusunda gündemde olan önemli olaylarla ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere online olarak toplanmak faydalı olabilir diye düşünüyorum.
Teşekkür ediyorum böyle eğitim için
Eğitimin interaktif geçmesi ve eğitmenimizin ilgi alakası için teşekkür ederim.
eğitim içinde ve sonunda öğrencilerin birebir etkileşimi ve daha iyi sonuç alınması enerji politikaları ile ilgili makale, rapor vb. yazması sağlanarak uygulamalı bir eğitim yapılabilir.

 

Eğitim sonunda hangi kazanımları elde ettiğinizi düşünüyorsunuz?
Enerjinin tüm disiplinleri hakkında temel bilgi düzeyi
Enerjinin ekonomik, politik ve sosyolojik boyutu çok ilgimi çekti
Zaman planlaması, derse zamanında katılabilme sorumluluğu
Bu eğitimle birlikte enerji konusuna olan bakış açım çok değişti. Şu an edebiyat alanında eğitim alsam da ilerde bu alandan ilerlemek istiyorum ve bana ek araştırmalar yapmam için motivasyon kaynağı oldu. Bundan sonra TESPAM’ın yaptığı eğitimlerde ve sorumluluk kazanacağım işlerde yer almayı çok isterim.
Enerji ile alakalı bilgileri farklı disiplinler arasında harmanlayabiliyorum bu eğitim sayesinde. Enerji okumaları yapmamı sağladı ve hatta enerji politikaları açısından yeni bilgiler edindim.
Türkiye’nin enerji politikası hakkında çok iyi bilgi edindiğimi düşünüyorum. Bu eğitim benim için iyi bir başlangıç oldu.
Enerji kaynakları alanında yüzeysel bir bilgi birikimine sahip oldum.
enerji konusuna ilgim zaten vardı şu an ise fasikül sayesinde bilgi dağarcığımı geliştirebildim
Enerji ile ilgili konulara hangi perspektiften yaklaşmam gerektiğini öğrendim
Enerji diplomasisi asıl ilgi alanım ama diğer alanlarla birlikte ortak bir çerçeve de yorumlamak farklı bir bakış acısı kazandırdı ayrıca konuyu daha detaylı şekilde inceleme ve teknik bilgiler konusunda da ayrıca detaylandırma sağladı umarım ilerde gözlemlediğim bu eksik kalmış ve eğitimde fark ettiğim bilgi birikimini artırabilirim
Enerji politikaları ve uygulamaları hakkında temel yorumlama
Enerjinin tüm disiplinleri hakkında temel bilgi düzeyi
Petrol ve doğal gaz mühendisliği bölümünü bitirmeme rağmen eğitim aldığım zaman petrol doğal gaz başta olmak üzere birçok enerji konusunda çok faydalı bilgiler edindiğimi düşünüyorum.
Eğitimde enerji ile ilgili yeni bilgi ve veriler aldım. Bu bilginin kariyerimde çok faydalı olacağına inanıyorum
Bu projede yer aldığım süre zarfınca birçok eksiğimin olduğunu ve öğrendikçe konuyu daha da sevmeye başladığımı fark ettim
Enerji meselesine daha geniş bir açıdan bakabilmek için gerekli altyapıyı edindiğimi düşünüyorum.
Enerji hakkında baya bilgi aldım
Çok güzel bilgiler kazandım
Enerji üzerine farklı disiplinlerde düşünebilme ve bilgilenme
Enerji üzerine hukuk, diplomasi, ekonomi, sosyoloji ve mühendislik açısından temel kazanımları elde ettiğimi düşünüyorum.
enerji politikalarına sosyal pencereden bakabilme

Bir cevap yazın