Enerji Okumaları Eğitimine Öğrencilerden Gelen Yorumlar
Mart 23, 2021
TESPAM ile Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsü (WSEIN) Arasında Protokol İmzalanmıştır.
Nisan 12, 2021

PANEL: DOĞU AKDENİZ’DE DEĞİŞEN DENGELER

“Doğu Akdeniz’de dengeler nasıl değişiyor? Yeni gerilimler mi kapıda? İttifaklar çatırdıyor mu? Türkiye, Mısır ve İsrail arasındaki ilişkileri nasıl okumak gerekli? İsrail ile Yunanistan arasında gerçekten bir elektrik nakil hattı çekilebilecek mi? Bu bağlamda verilen basın demeçlerini nasıl okumak lazım? EastMed boru hattından Güney Kıbrıs dahi tamamen vazgeçti mi? Türkiye’nin izni olmadan denklem neden kilitleniyor? Mısır – İsrail arasında anlaşılan gaz ticareti dengeleri nasıl değiştirdi? Mısır Gazze Deniz sahasını işletmeye alabilecek mi? Bu Filistin için ne anlama geliyor? Bölgede Türkiye üzerinden Avrupa’ya gidecek ne kadar gaz kaldı? Lübnan denklemin neresinde?” gibi birçok soru, TESPAM tarafından 27 Mart Cumartesi akşamı Türkiye saati ile 20:00’de düzenlenecek olan online panelde masaya yatırılıyor.

İlgili paneli canlı olarak TESPAM’ın resmi youtube hesabı olan TV Enerji kanalından izleyebilirsiniz. (https://youtube.com/c/TvEnerji)

Ayrıca konu ile ilgili sorularınızı panel esnasında youtube üzerinden ya da öncesinde info@tespam.org adresinden bize iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın