Suleman Salia
Temmuz 19, 2019
Emrullah Güven
Temmuz 19, 2019

Mehmet Aytaç Kenar

Mehmet Aytaç Kenar 1988 Tekirdağ doğumludur. İlk ve orta öğretimini Bandırma Cumhuriyet İlköğretim okulunda, Lise eğitimi Bandırma Şehit Mehmet Gönenç Lisesinde tamamlamış, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Ziraat Mühendisi ünvanı ile lisans eğitimini tamamlamıştır.

Belçika Katholieke Universiteit Leuven’de bir özel iştirak firması adına yürütülen patent projesinde proje asistanı olarak yer almış; aynı yerde İşletme, Yönetim ve Ekip Çalışması eğitimleri almıştır.

2010 yılından itibaren tarım sektöründe tohum, ilaç, gübre ve organik tarım konusunda faaliyet gösteren firmalarda teknik ve satış alanlarında sahada hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir. Bu anlamda arazi çalışmaları, köy-çiftçi bilgilendirme toplantılarının yanısıra ulusal medyada eğitim röportajları ve canlı yayınlara konuk olmuştur.

Yurt dışında farklı tarım bölgelerini ziyaret etmiş, su hasadı, kendi kendine yeten seralar ve yenilenebilir enerji kaynakları hakkında çalışmalarda bulunmuştur. Üniversite bitirme tezi konusuda aynı doğrultuda Su Hasadı ve Yenilenebilir Enerji olmuştur.

Pazarlama ve Satış, C2 Seviye İngilizce Yeterlilik, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık, Gübreleme, Bitki Koruma ve Bitki Sağlığı, Bahçecilik sertifikalarına sahiptir.

Bir cevap yazın